Фурнітура

Фурнітура є найважливішим елементом будь-якого вікна, адже саме від її якості залежить багато чинників, таких, наприклад, як, довговічність вікна - фурнітура піддається значним навантаженням при закриванні або відкриванні вікна, безпеку вікна - найчастіше злом відбувається через маніпуляції фурнітурою, герметичність вікна - від якості будови фурнітури залежить рівномірний притиск стулки до рами, а це - шумоізоляція, теплоізоляція і відсутність протягів.

Вікна компанії RikDom комплектуються фурнітурою преміум-класу компаній SIEGENIA, MACO, VORNE - світових лідерыв на ринку виробників фурнітури, які постійно створюють та впроваджують різноманітні інноваційні технології та використовують в роботі високотехнологічне сучасне обладнання.

Ручки
Існує чимало видів віконних ручок. Вони бувають різними і за кольором, і за матеріалом. Але, перш за все, вони діляться за своїми функціями і «можливостям».
  • Стандартні віконні ручки - дозволяють відкривати вікно навстіж або поворотно-відкидним способом
  • Протизламні віконні ручки - не дозволяють розкрити вікно зовні - мають спеціальний механізм, який блокує вікно при впливі ззовні
  • З'ємні ручки - підійдуть, якщо у вас в квартирі маленькі діти. Або, якщо ви рідко відкриваєте вікно.
  • З замком та кнопкою - для відкриття вікна потрібно повернути ключ або натиснути на кнопку
  • Двосторонні ручки - використовують для балконних дверей, щоб їх зручно було закривати з двох сторін
  • Балконні зацепи - встановлюють на двері з боку балкона
Петлі
За способом установки петлі для вікон бувають кількох видів.
  • Завіси, які вкручуються пригвинчуються до рами і стулки різьбовими штирями. Причому на одну петлю може припадати від 2-х до 6-ти штирів. І чим їх більше - тим вірніше тримається конструкція. Раніше такі петлі призначалися тільки для дерев'яних вікон. Тепер роблять і для пластикових.
  • Приховані (врізні) петлі підходять для будь-яких віконних конструкцій. Перевага цих петель не тільки в тому, що їх не видно. Вони працюють довше звичайних, забезпечують великий кут відкривання стулки - 100° - і ускладнюють доступ в приміщення злодіям.
  • Протизламні петлі забезпечать вам 100% -е відчуття безпеки! У їх комплектацію входять протизламні пластини, які неможливо розібрати при закритих вікнах або дверях.
Замки і блокіратори на вікнах
Це - необов'язкові елемент вікна. Але вони не будуть зайвими, якщо у вас в квартирі маленька дитина, або ви побоюєтеся злому.

Замки частіше йдуть в комплекті разом з ручкою-блокатором. Вони бувають з одним замком і декількома, що набагато надійніше. Багатоточковий замок складається з штульпа (пластини у вигляді бруска), на якому знаходяться основний і додатковий запори. За типом замикання багатозамочні замки бувають ригельними, коли основний елемент замикання - ригель. І без ригельними, якщо ригеля немає, а замок закривається засувкою або додатковими замками.
Засувки для вікон
Засувка - утримує стулку вікна або балконні двері в відкритому положенні без ручок і ключів.

Засувки бувають врізні і зовнішнього типу - схожі на дитячий замок, який замикають на ключ. З запірної планкою (деталь, в яку входить зачіп) і без неї. Механічні і магнітні, які в рази краще фіксують стулку. Кутові і більш просунуті - роликові з подпруживания. Для балконних дверей існують свої, більш потужні запори.
Кутовий перемикач
Це елемент, який приводить в рух механізм замикання вікна через кут.

Основні його елементи - набір пластин з пружною стали, які працюють в команді. За бажанням замовника, кутовий перемикач може бути протівовзломним.
Ножиці для вікон
Ножиці для вікон чимось нагадують традиційні: складаються з двох металевих частин - рухомої і нерухомої.

Їх використовують в поворотно-відкидних вікнах, щоб фіксувати стулку в положенні «відкрито». Крім того, вони допомагають запірного механізму вікна виконувати його функції. А саме: запірна цапфа на рухомої частини ножиць чіпляється за опорну планку.
Протизламна фурнітура
В даний час проблема безпеки вікон є досить гострою - зловмисники досить часто проникають в приміщення саме через вікно. Просту конструкцію, що не обладнану механізмом захисту, «професіонал» розкриє за 15-20 секунд. Найчастіше страждають жителі перших і останніх поверхів, а також приватних будинків і котеджів. Не варто забувати і про місця з легким доступом до вікон квартир і будинків - бічним сходах, козирків і інших конструкцій. На жаль, просто закритих вікон не завжди ставати досить для захисту вашого будинку від проникнення зловмисників. Статистика показує, що велика кількість крадіжок відбувається шляхом проникнення злодія через віконний проріз або балкон. Якщо говорити про злом вікна в квартирі, то 69% випадків проникнення відбувається шляхом злому віконної стулки. Уникнути цього можна використовуючи протизламну фурнітуру

Також вам будуть цікаві


Москітні сітки на вікна та двері

Москітні сітки набули широкого поширення і сьогодні багато хто купує їх для вікон і дверей своїх квартир і будинків. Популярність москітних сіток цілком виправдана - чи варто використовувати для боротьби з комарами і мухами шкідливі для здоров'я хімічні склади і аерозолі, якщо досить просто встановити на вікна чи двері москітні сітки.

Читати далі...

Підвіконня

Підвіконня являє собою елемент віконної системи, що перешкоджає пропускання холоду з вулиці, а також сприяє збереженню тепла в приміщенні. Завдяки йому, конвекційні потоки нагрітого повітря піднімаються нагору...

Читати далі...